Rekuperacja czyli ekonomiczny system wymiany powietrza

rekuperacja Wrocław - rekuperacja Legnica

Każdy inwestor w momencie budowania rodzinnego budynku zastanawia się nad wyborem instalacji grzewczej. Myślimy o panelach słonecznych, pompach ciepła, zastanawiamy się też czy sprawdzi się rekuperacja i jakie będą z tego oszczędności. Analizujemy wszystkie dobre i złe strony każdej możliwości. Zastanawiamy się nad opłatami dotyczącymi montażu, ale również nad kosztami bieżącego użytkowania. Naszym celem jest, aby system ogrzewania był możliwie najtańszy, ale także jak najbardziej naturalne i korzystne dla domowników.

Zazwyczaj wszystkich rozterek inwestorskich nie da się pogodzić. Przede wszystkim naturalne i tanie w użytkowaniu rozwiązania są kosztowne, gdy je musimy nabyć i wdrożyć. A te które są niedrogie przy montażu często okazują się kosztowne przy eksploatacji. No cóż, nikt nie mówił, że będzie łatwo podjąć decyzję.

Rekuperacja to droga do oszczędności

Problemy z dostępnością energii niestety wskazują, że inwestorzy, którzy prowadzą obecnie budowę muszą zweryfikować swoje wybory. Wiele osób rezygnowało z palenisk na drewno, a ze względu na obecną sytuację mogą one okazać się dużym ułatwieniem, przy ogrzaniu budynku. Wzrastające koszty na energię elektryczną skutkują, że na tapetę wchodzą metody odzysku energii, takie jak rekuperacja Wrocław.

Rekuperator to narzędzie, które ułatwia wymianę tlenu w budynku i jego oczyszczanie.

Rekuperacja odzyskuje ciepło z powietrza, które będzie wypuszczone poza budynek. Otrzymane ciepło uwalniane jest do nowego powietrza wtłaczanego do pomieszczeń. Oprócz tego, rekuperacja Legnica pozwala na oczyszczenie powietrza, dlatego jest mocno polecanym rozwiązaniem dla ludzi cierpiących na alergię i astmę.

Czy każdy budynek może być wyposażony w rekuperację?

Rekuperację montuje się oczywiście w nowych domach, ale jest szansa wykonania jej również w starym budownictwie. To przede wszystkim interesujące rozwiązanie pod względem ekonomicznym, ponieważ pozwala dodatkowo dogrzać stare mury. Ponadto wieloletnie budynki zazwyczaj mają w sobie roztocza, a jak wiadomo rekuperator ma za zadanie stałą cyrkulację powietrza, co pomaga pozbyć się alergenów i zawilgoceń.

Stare budynki, które przechodzą modernizację ogrzewania mogą zostać dofinansowanie. Warto więc rozglądać się za dotacjami rządowymi i programami prowadzonymi przez gminy.