Domy szkieletowe to świetna inwestycja

nowe domy szkieletowe z drewna

Masz zamiar rozpocząć w niedługim czasie budowę swojego wyjątkowego domu? Być może nabyłeś działkę w górach i chcesz zbudować tam funkcjonalny domek letniskowy? Interesują Cię domy szkieletowe? Sprawdzasz oferty internetowe w poszukiwaniu ciekawych pomysłów na swoją inwestycję? Nie martw się, zaraz opowiem Ci o interesującej koncepcji, która z pewnością spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Może już słyszałeś o ekonomicznym rozwiązaniu, jakim jest budowa domu szkieletowego. Jeżeli jesteś tym zainteresowany, to zachęcam Cię przede wszystkim do przeczytania poniższego artykułu.

Odporne, energooszczędne i zdrowe domy z drewna

Domy szkieletowe są odporne, energooszczędne i zdrowe. Dlatego cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Technologia szkieletowa jest doceniana od wielu lat na Grenlandii, w Szwecji, Islandii czy Rosji. Ale wielką popularność uzyskała przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Ktoś może pomyśleć, że domy te są chłodniejsze i mniej energooszczędne od domów murowanych. To wielkie nieporozumienie, ponieważ domy te buduje się w takich częściach świata, gdzie są ujemne temperatury. Domy szkieletowe drewniane budowane z surowców najwyższej klasy i o dobrych parametrach, są niezmiernie energooszczędne. Na zatrzymanie ciepła ma wpływ kilka kwestii, nie tylko ściany budynku. Chciałbym, abyś pamiętał, że oczywiście równie kluczowe są wybrane sposoby ogrzewania, jakość okien i drzwi, czy ustawienie na działce domu.

Od kilkunastu lat na naszym polskim rynku pojawiają się firmy wykwalifikowane w realizacjach domów drewnianych szkieletowych. My jako naród mamy ogromne doświadczenie w budowaniu przede wszystkim domów z bali. Lecz technika szkieletowa dalej jest mało znana na rynku deweloperskim. Mimo wszystko domy z drewna zyskują coraz większą grupę szczęśliwych klientów.

Ekonomiczne i szybkie w budowie domy szkieletowe

Budowlańcy składający domy szkieletowe oraz ich użytkownicy wskazują masę pozytywnych cech, powodujących, że ta technika budowy jest niezmiernie atrakcyjna.

Do największych pozytywów  potrafimy wskazać:

  •  niedługi etap budowlany,
  • efektywna szybkość nagrzewania,
  • tak zwany „suchy” etap budowy,
  • możliwość modernizacji skończonego obiektu.

Niewątpliwie budowa domu szkieletowego to dobra oferta dla kogoś, komu zależy na szybkiej realizacji i ekonomicznym rozwiązaniu. Co na to wpływa? Domy modułowe z drewna budowane są w sposób niezwykle szybki i o każdej porze roku, nawet późną jesienią. Myślę, że umożliwia to przyszłym właścicielom rozpocząć budowę w okresie, gdy materiały budowlane są mniej kosztowne i bardziej osiągalne. Dlaczego budowa domów szkieletowych jest tańsza od budowy domów murowanych? Uważam, że to zasługa kilku cech tej budowy. Przede wszystkim do ich realizacji wykorzystuje się odrobinę tańsze materiały, konstrukcje dostarczane są na nasz plac budowy złożone, a cały proces postawienia budynku jest sprawny.