Z Facebooka zniknęła ważna funkcja! Straciliśmy możliwość wyszukiwania znajomych po numerze telefonu.
Funkcja ta była używana przez wielu z nas. Dzięki temu, znając numer telefonu kogoś, kogo właśnie poznaliśmy na imprezie, łatwo mogliśmy zlokalizować jego konto na portalu społecznościowym. Założyciel Facebooka twierdzi, że ma to pomóc w lepszej ochronie danych użytkowników. 

„Oszuści nadużywali tego narzędzia, pozyskując informacje dostępne na publicznych profilach, w oparciu o numer telefonu lub adres e-mail użytkowników. Biorąc pod uwagę skalę i wyrafinowanie zaobserwowanych działań wierzymy, że większość profili użytkowników Facebooka zostało pozyskanych w ten sposób.”

- komentuje Mike Schoepfer, kierownik działu technologii Facebooka. 

12 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 13 kwietnia 2018 o 16:04 przez e-wonsz
Źródło: https://technologie.onet.pl/aktualnosci/facebook-usuwa-mozliwosc-wyszukiwania-znajomych-po-numerze-telefonu-artykul/3bx7772?utm_source=onetsg_fb_viasg&utm_medium=social&utm_campaign=onetsg_fb&srcc=ucs&utm_v=2

Komentarze

Zobacz również

Dlaczego bogaci ludzie zawsze noszą te same ubrania?
Z czym kojarzy wam się bogactwo? Pewnie oczyma wyobraźni widzicie szybkie sportowe samochody, wielkie wille z basenem, codzienne wypady do innej stolicy któregoś z krajów na świecie, podróżowanie, kupowanie sobie ogromnej ilości rzeczy. Całej masy ciuchów i najlepiej osobnego domu, który byłby szafą. Ach, tak pewnie wiele osób postrzega właśnie bogactwo. 

Czym jednak bogactwo jest w rzeczywistości? Wystarczy przyjrzeć się najbardziej zamożnym osobom na świecie. Oni zwykle zajęci są robieniem tego, w czym są najlepsi: a więc robieniem pieniędzy. Nie mają czasu na podróże, zakupy i inne tego typu rzeczy. Taki Bill Gates, Mark Zuckerberg czy Steve Jobs. Oni przecież prawie codziennie chodzą w tych samych ubraniach. 

Okazuje się jednak, że ma to swoje przyczyny i wcale nie są one takie niedorzeczne. O czym konkretnie mowa? Zapraszamy dalej! 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 13 grudnia 2018 o 22:12 przez e-wonsz
Pasażer nie włączył trybu samolotowego w swoim telefonie w trakcie lotu. Skończyło się to dla niego fatalnie
Jeśli lecieliście kiedykolwiek samolotem, to zapewne doskonale wiecie o tym, że obsługa wielokrotnie przypomina swoim pasażerom, aby ci uruchomili w telefonach tzw. tryb samolotowy. Jest to tryb, w przypadku którego telefon nie łączy się z żadnymi sieciami komórkowymi i nie podejmuje takowych prób. Po jego uruchomieniu możemy być więc pewni, że nie będzie on w żaden sposób zakłócał lotu oraz pracy urzadzeń pokładowych, a my nie narazimy się na dodatkowe koszta związane z roamingiem. 

Oczywiście nie wszyscy stosują się do próśb. Wiele osób po prostu wrzuca swoje telefony do kieszeni i nie przejmuje się tym, w jakim trybie obecnie pracują ich urządzenia. Oczywiście ludzie ci popełniają ogromny błąd i mogą spotkać się przez to z poważnymi konsekwencjami. Nawet jeśli cały lot przebiegnie pomyślnie i nic złego się nie wydarzy, to kara może spotkać ich nieco później. W takiej właśnie sytuacji znalazł się nasz dzisiejszy bohater. Już prawie zapomniał, że odbył taką podróż, a tu nagle bęc - konsekwencje i tak go dopałdy kilka tygodni później. O czym mowa? Zapraszamy dalej. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 10 grudnia 2018 o 19:12 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 15 grudnia 2018 o 16:12 przez Defdef
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 15 grudnia 2018 o 16:12 przez Defdef
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 15 grudnia 2018 o 16:12 przez Defdef