Wyłowili z rzeki tonącego i zmarzniętego psa. Kiedy przyjrzeli się mu bliżej, nie mogli uwierzyć własnym oczom!
Chwali się, że wielu ludziom niemal zawsze towarzyszy bezinteresowna chęć niesienia pomocy bliźnim. Bardzo często są to również nasi „bracia mniejsi” - a więc po prostu zwierzęta. Podobną potrzebę poczuli pracownicy tamy w mieście Parnawa. Położone jest ono w południowej części Estonii nad morzem Bałtyckim. Mężczyźni pracujący na tamie w pewnym momencie zobaczyli przemarznięte i tonące zwierzę. Szybko wsiedli więc na łódkę i udali się na ratunek. Przebili się przez cienką warstwę kry i wydostali tonącego na powierzchnię. 

Początkowo uważano, że jest to po prostu młody pies. Mężczyźni nie myśleli więc długo i zawieźli go do najbliższego weterynarza. Na miejscu okazało się, że był to młody samiec... wilka. Zwierzę miało znacznie obniżone ciśnienie krwi i znajdowało się na granicy hipotermii, dlatego nie protestowało, kiedy mężczyźni zabierali je do samochodu. 

O wszystkim poinformował portal news.postimees.ee. Zdaniem ekspertów takie pomyłki nie należą wcale do rzadkości. Przemarznięte, przemoczone i tonące zwierzę bardzo łatwo pomylić z psem - szczególnie, kiedy mamy do czynienia z młodym osobnikiem. Może on z wyglądu przypominać jakąś rasę wilczurowatą. Nic więc dziwnego, że pracownicy tamy nie rozpoznali w nim wilka. 

Zwierzę przeszło krótką rekonwalescencję i szybko zostało wypuszczone na wolność blisko miejsca, z którego go zabrano. 
16 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 25 lutego 2019 o 15:02 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Inteligentnym kobietom trudniej znaleźć partnera. Są bardziej wybredne i wolą pozostać same niż być z kimś niewłaściwym.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 24 sierpnia 2019 o 18:08 przez Defdef

Niemal 200 kilometrów przez tajgę przeszedł pies o imieniu Maru. Mastiff pokonał ogromny dystans, by wrócić do swoich właścicieli, którzy zdecydowali się oddać czworonoga do schroniska .

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 24 sierpnia 2019 o 17:08 przez Defdef

W 2013 roku Lady Gaga podarowała bezdomnemu pewną sumę pieniędzy wraz z różą. Na jego prośbę zrobiła sobie też z nim zdjęcie. Gdy mężczyzna pochylał się w jej stronę powiedział: "Ale ode mnie czuć zapach", na co Lady Gaga odpowiedziała: "Nic nie szkodzi, ode mnie też".

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 24 sierpnia 2019 o 17:08 przez Defdef

Badania wykazały, że po wypiciu alkoholu łatwiej porozumieć się w języku obcym.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 24 sierpnia 2019 o 17:08 przez Defdef
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 18 sierpnia 2019 o 13:08 przez jatoja