Paczuszki z czystą kokainą wymywane są na plaże Fidżi, a sposób ich zbierania przez policję jest po prostu absurdalny
Słońce, piasek, woda... czegóż chcieć więcej. I nie mówimy tu o pracy przy betoniarce na budowie, ale o prawdziwym wypoczynku na rajskiej plaży. Taką plażą na przykład może być jedna z tych leżących na Fidżi, bo w czym ma być ona gorsza od innych? Powiemy więcej, bo w obecnym czasie plaże Fidżi są nawet znacznie lepsze. Wszystko dzięki małym paczuszkom, które wymywane są na brzeg i można je znaleźć na plażach.

Wartość każdego jednego pakunku wynosi około kilkuset tysięcy dolarów. Jednak władze Fidżi muszą w tej kwestii liczyć na uczciwość mieszkańców. Policja na wyspie ściśle współpracuje w tej sprawie z policją z Australii. Niestety nie mają oni dostatecznie dużo ludzi, aby wysłać ich na poszukiwanie zagubionej kokainy. Wyszli więc z prośbą do mieszkańców, aby każdą odnalezioną paczkę zanosili na lokalny komisariat. 

Sposób, o dziwo, działa, ponieważ w rękach policji znalazło się już ponad 100 pakunków, o łącznej wartości grubo przekraczającej milion dolarów. Niestety nie wiadomo, skąd czysta kokaina wzięła się na plażach Fidżi. Jest to prawdopodobnie efekt nieudanej próby przemytu towaru. W którymś momencie coś poszło nie tak, a szczelnie zapakowane paczki wylądowały na pobliskiej plaży. Los chciał, że były nią plaże wysp Fidżi. 

Oczywiście wśród znalazców znaleźli się również mniej uczciwi obywatele. Ponoć zdarzają się przypadki rozcieńczania kokainy. Zapewne szczęśliwi znalazcy postanawiają część łupu pozostawić dla siebie. Nie chcąc jednak wzbudzać podejrzeń, zabrany proszek zastępują czymś innym. 

Sporo paczuszek pozostało jednak wciąż w wodzie, a więc wkrótce można się jej spodziewać na plażach Australii. 
15 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2018 o 16:09 przez e-wonsz
Źródło: https://www.vice.com/en_au/article/wjydyx/bricks-of-pure-cocaine-keep-washing-up-on-the-beach-in-fiji?utm_campaign=global&utm_source=vicefbanz

Komentarze

Zobacz również

Inteligentnym kobietom trudniej znaleźć partnera. Są bardziej wybredne i wolą pozostać same niż być z kimś niewłaściwym.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 24 sierpnia 2019 o 18:08 przez Defdef

Niemal 200 kilometrów przez tajgę przeszedł pies o imieniu Maru. Mastiff pokonał ogromny dystans, by wrócić do swoich właścicieli, którzy zdecydowali się oddać czworonoga do schroniska .

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 24 sierpnia 2019 o 17:08 przez Defdef

W 2013 roku Lady Gaga podarowała bezdomnemu pewną sumę pieniędzy wraz z różą. Na jego prośbę zrobiła sobie też z nim zdjęcie. Gdy mężczyzna pochylał się w jej stronę powiedział: "Ale ode mnie czuć zapach", na co Lady Gaga odpowiedziała: "Nic nie szkodzi, ode mnie też".

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 24 sierpnia 2019 o 17:08 przez Defdef

Badania wykazały, że po wypiciu alkoholu łatwiej porozumieć się w języku obcym.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 24 sierpnia 2019 o 17:08 przez Defdef
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 18 sierpnia 2019 o 13:08 przez jatoja