Ośmiornica, która bezbłędnie wytypowała wszystkie wyniki meczów Japonii na Mundialu, trafiła właśnie na ruszt
Mówi się, że łaska pańska na pstrym koniu jeździ. To przysłowie znajduje pełne potwierdzenie w zaistniałej niedawno sytuacji. Miała ona sporo wspólnego z ośmiornicą, Japonią oraz Mundialem. Zacznijmy jednak od początku. 

Zauważyliście pewnie, że dość popularne stało się ostatnimi czasy powierzanie losu w ręce zwierząt - choć w tym przypadku raczej w macki. Zwierzęta dość często dostają rolę wróżki i mają typować wyniki meczów. Czyli na przykład kładziemy przed psem dwie flagi państw, które mają zagrać mecz. Przy obydwu flagach dajemy jakieś smakołyki, a zwierzę ma wybrać jeden z nich. Ten któy wybierze jest jego type. 

Nie inaczej sprawy mają się również w Japonii. Tak wyniki typowała ośmiornica olbrzymia o imieniu Rabio. Bezbłędnie wytypowała wszystkie mecze, jakie rozegrała Japonia, jednak po odpadnięciu z turnieju, postanowiono poćwiartować Rabio, a jego mięso wysłać do sklepu, skąd trafi do klienta na talerz. 

Ośmiornica wpuszczana była do basenu, gdzie znajdowały się trzy kosze. Kosz który wybrała, odpowiedzialny był za dany wynik - zwycięstwo Japonii, przeciwników lub remis. Rabio nie pomylił się ani razu, jednak później już nie był przydatny. Lepiej było wysłać go tam, gdzie miał trafić w pierwszej kolejności - czyli do sklepu rybnego. 

Ciekawe czy ośmiornica przewidziała również ten nietypowy obrót sytuacji. No cóż, łaska pańska na pstrym koniu jeździ. 
11 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 04 lipca 2018 o 18:07 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Całkiem możliwe, że jedno z województw w Polsce będzie miało wkrótce nową nazwę
Jedno z województw w naszym kraju może mieć wkrótce nową nazwę, a przynajmniej tak wynika z informacji podanych przez Dziennik Zachodni. Według ich doniesień reprezentanci Stowarzyszenia Beskidzki Dom złożyli w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach specjalną petycję z prośbą o zmianę nazwy województwa. Członkowie organizacji tłumaczą, że chodzi im tylko i wyłącznie o „równouprawnienie i dowartościowanie”. 

Na terenie województwa śląskiego leży obecnie dość sporo ziem, które historycznie należały do Małopolski. To m.in ziemia częstochowska, część powiatu bielskiego, Żywiecczyzna i ziemia zagłębiowska. Ci mieszkańcy Śląska, którzy mieszkają na wyżej wymienionych terenach, nie czują się w żadnym stopniu związani ze Śląskiem. Łączy ich z nim jedynie to, że jest to obecnie ich miejsce zamieszkania. 

Ich zdaniem województwo powinno nosić nazwę śląsko-małopolskie. Członkowie stowarzyszenia domagają się również zmiany heraldyki, choć jeszcze nie ustalili, jak miałoby się to prezentować. Są zdania, że na wszystko przyjdzie czas. 

Projekt ma spore poparcie, bowiem członkowie, takich grup, jak: Towarzystwo Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej, Związek Podhalan Oddział Górali Żywieckich, Stowarzyszenie Niezależni. BB, Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego czy Lokalni z Częstochowy również domagają się podobnych zmian. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 19 lutego 2019 o 21:02 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 19 lutego 2019 o 21:02 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 19 lutego 2019 o 20:02 przez Defdef
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 19 lutego 2019 o 10:02 przez jatoja
Źródło: https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/805733/wielki-powrot-blaszczykowskiego-na-reymonta-na-gola-dla-wisly-czekal-4482-dni https://polskieradio24.pl/5/4147/Artykul/2265605,Ekstraklasa-New-York-Times-o-Jakubie-Blaszczykowskim-uratuje-Wisle-Krakow
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 19 lutego 2019 o 16:02 przez jatoja
Źródło: https://www.o2.pl/artykul/nie-zyje-karl-lagerfeld-byl-ikona-mody-slynny-projektant-mial--lat-6351177392720001a