NASA ostrzega. Trzy wielkie asteroidy już w najbliższą sobotę znajdą się niebezpiecznie blisko Ziemi
10 listopada będzie dniem wyjątkowym. Dla Polaków będzie to przeddzień 100 rocznicy odzyskania niepodległości, a dla całego świata będzie to dzień, w trakcie którego warto spojrzeć w niebo i pomyśleć przez chwilę nad kruchością naszej egzystencji. Bliskie okolice Ziemi zostaną bowiem nawiedzone przez trzy wielkie asteroidy, jak wynika z ostrzeżenia wydanego przez NASA. 

Cały spektakl rozegra się w ciągu zaledwie kilku godzin, a rozpocznie się on około godziny 15 polskiego czasu. Wtedy na scenę wleci asteroida 2018 VS1 o średnicy 13-28 metrów i w krytycznym momencie znajdzie się w odległości 1,38 mln km od Ziemi. W następnym akcie - około 15 minit później - pojawi się 2018 VR1 o średnicy 30 metrów, która będzie aż ponad 5 mln kilometrów od Ziemi. Najbliżej naszej planety przeleci 2018 VX1, którego średnica wynosi około 17 metrów. Asteroida minie nas około godziny 19:20, znajdując się wtedy w odległości 381 tys. km.

Wiemy doskonale, że te liczby nie robią wielkiego wrażenia i nie ma co siać paniki. Jednak NASA traktuje tak bliskie obiekty, jako potencjalnie zagrażające Ziemi i cały czas je monitoruje. 

Niestety nie zobaczycie ich bez specjalistycznego sprzętu typu teleskop. Po pierwsz dlatego, że dwie największe przelecą obok nas w trakcie dnia (przynajmniej w Polsce), a po drugie będa najzwyczajniej za daleko, aby móc je dostrzec gołym okiem. 
11 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 08 listopada 2018 o 19:11 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Wszyscy robią was w konia! Blue Monday to jedna wielka ściema
Właśnie mija najbardziej depresyjny dzień w roku, powszechnie zwany „Blue monday”. Według definicji przypada on na trzeci poniedziałek stycznia - czyli w roku 2019 wypadło na dzień 21 stycznia. Do roku 2011 był to ostatni poniedziałek pełnego tygodnia stycznia, więc daty czasem się nie zgadzały. W tym roku jednak nie robiłoby to nawet większej różnicy. 

Blue monday to najbardziej depresyjny dzień w całym roku. Pomysłodawcą teorii był Cliff Arnal, psycholog i były współpracownik Uniwersytetu w Cardiff. Data została wyznaczona na podstawie skomplikowanego który został stworzony przez psychologa. Zawierały się w nim czynniki meteorologiczne, ekonomiczne oraz psychologiczne. 

Dziś na Facebooku na pewno natknęliście się na wiele wpisów dotyczących właśnie „niebieskiego poniedziałku” (dosłowne tłumaczenie). Wielu z was pewnie nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że zostaliście oszukani. O czym konkretnie mowa? Zapraszamy dalej. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 21 stycznia 2019 o 20:01 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 stycznia 2019 o 12:01 przez MarcinZfejsa
Źródło: se.pl
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 stycznia 2019 o 10:01 przez MarcinZfejsa
Źródło: fakt.pl
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 stycznia 2019 o 10:01 przez MarcinZfejsa
Źródło: rmf.fm
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 16 stycznia 2019 o 21:01 przez jatoja