Gdy odpoczywała po cesarskim cięciu teściowa zmieniła imię jej dziecka

Wiele teściowych ma swoje zdanie na każdy temat, który dotyczy małżeństwa jej dziecka i nie powstrzymuje się przed tym, aby głośno je wyrażać - nawet jeśli powoduje to konflikty i napięte relacje w rodzinie. Drażliwym tematem bywają zwłaszcza dzieci młodej pary, czyli wnuczęta teściowej, która chciałaby wychowywać je jak własne pociechy. Pewna teściowa postanowiła postawić na swoim w kwestii imienia dla swojego nowo narodzonego wnuczka i posunęła się do naprawdę wyrafinowanego podstępu. Matka dziecka napisała o całej sytuacji w liście do redakcji portalu Slate: 

„Mój syn ma 2 miesiące i właśnie odkryłam, że w jego oficjalnych dokumentach mój mąż zapisał jego drugie imię jako Finlay zamiast Finley. Oczywiście jestem wściekła, bo powiedziałam mu, że zgadzam się na drugie imię pod warunkiem, że będzie zapisywane jako Finley, a on zgodził się na to jeszcze przed narodzinami dziecka. Jego matka nawet zaadresowała prezent na Święta z drugim imieniem Finlay, a kiedy powiedziałam o tym mężowi, nie miał na tyle przyzwoitości, żeby wyznać mi prawdę! Przez 2 miesiące pozwalał mi wierzyć w to, że drugie imię naszego syna brzmi Finley, mimo że w dokumentach figuruje jako Finlay. Odkryłam to, kiedy chciałam poprawić błąd na jego akcie urodzenia. Mąż powiedział, że od razu pożałował swojego czynu, ale że bał mi się do tego przyznać. 

 

eraz dochodzimy do sedna historii. Jego matka podstępem przekonała go do tego podczas gdy ja spałam po cesarskim cięciu. Dodam, że ona mieszka parę stanów dalej, więc wszystko odbyło się przez telefon. Próbowała przekonać go, żeby dał naszemu synowi pierwsze imię, którego nie znoszę i powiedziała, że “będę się wściekać, ale w końcu mi przejdzie”. Mój mąż stwierdził, że zmiana pierwszego imienia to przesada, ale dał się przekonać, żeby zmienić jego drugie imię zgodnie z tym, co zażyczyła sobie jego matka. Ona uważa, że Finlay brzmi bardziej męsko niż Finley. Jego matka zawsze była manipulatorką i od dawna wiedziałam, że mnie nie lubi. Ale tym razem w rażący sposób znieważyła mnie oraz imię, które razem z mężem wybraliśmy dla naszego syna. Jestem przekonana, że napisała na prezencie gwiazdkowym jego pełne imię jako przytyk pod moim adresem, bo wiedziała, że to zobaczę. Zmanipulowała mojego męża i przekonała go, że może mnie okłamywać na temat czegoś tak poważnego, jak sposób zapisywania imienia naszego syna.  

Wina w dużym stopniu leży także po stronie mojego męża i wspólnie to przepracowujemy, ale czuję, że trzeba powiedzieć coś mojej teściowej. Czy powinnam się z nią skonfrontować? Czy zostawić to zadanie mojemu mężowi? A może powinniśmy porozmawiać z nią razem? Co powinnam jej powiedzieć? Nie zależy mi na relacji z nią więc nie martwię się tym, że powinnam udawać miłą. Zamierzam formalnie zmienić drugie imię mojego syna zgodnie z prawidłowym zapisem”.  

 

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 11 lutego 2019 o 20:02 przez jatoja
Źródło: https://www.papilot.pl/zycie/wydarzenia/44102/gdy-odpoczywalam-po-cesarskim-cieciu-tesciowa-zmienila-imie-mojemu-dziecku

Komentarze

Zobacz również

Tyle papierosów musiałbyś wypalić, aby umrzeć - oto ile wynosi śmiertelna dawka nikotyny
Palenie papierosów to zgubny nałóg prowadzący do wielu, często śmiertelnych, chorób. Większość ludzi sprawia jednak wrażenie, jakby nie zdawała sobie z tego sprawy, bo mimo poważnych konsekwencji, jakie może nieść z sobą palenie, oni i tak konsumują paczkę za paczką. Okazuje się jednak, że choroby to nie jedyny sposób, w jaki papierosy mogą przynieść nam śmierć. Może również - przynajmniej w teorii - dojść do przedawkowana nikotyny. Ile jednak trzeba wypalić, aby dostarczyć sobie dawkę zdolną do zabicia człowieka? Bardzo dużo. 

Z nikotyną jest trochę jak z marihuaną - przedawkowanie jej jest praktycznie niemożliwe. Do pewnego momentu uważano, że śmiertelna dawka substancji wynosi dokładnie 60 mg dla dorosłego człowieka. Jest to jednak nieprawda, bowiem nawet dawka wynosząca 1500 mg nie byłaby w stanie przynieść śmierci. 

Badacze przez długi czas nie mogli dojść do porozumienia w kwestii śmiertelnej dawki nikotyny dla ludzkiego organizmu. W końcu po wielu testach i eksperymentach udało się ustalić, że dawka ta wynosi 50 mg na kilogram masy ciała człowieka. Dla przeciętnego dorosłego mężczyzny (ważącego około 85 kg), dawka ta wynosiłaby więc 4250 mg. 

Jeden papieros zawiera w sobie od 0,2 do 1 mg. Trzeba byłoby więc wypalić kilka tysięcy papierosów na raz w krótkim czasie, aby mogło dojść do śmiertelnego zatrucia, co oczywiście jest niemożliwe. Jedyny sposób, aby zabić kogoś nikotyną, jest jej wstrzyknięcie bezpośrednio do krwiobiegu w odpowiedniej dawce. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 21 sierpnia 2019 o 16:08 przez e-wonsz
Na biegunie północnym spadł bardzo dziwny śnieg - naukowcy są przerażeni!
Biegun północny i sama Arktyka ma na swoim terenie wiele dziewiczych, niemal nietkniętych ludzką ręką miejsc. Jednym z nich jest norweski Svalbard leżący na wyspie Spitsbergen. Jest to jedno z najbardziej odizolowanych miejsc. To właśnie tam znajduje się Globalny Bank Nasion ze swoją imponującą kolekcją. Niedawno zespół naukowców zdecydowała się wyruszyć na wyspę, aby przebadać wodę oraz śnieg. Wyniki potwierdziły najgorsze obawy ekspertów, 

Okazało się bowiem, że w wodzie z arktycznego śniegu odkryto ponad 10 000 drobinek plastiku na litr. Znaleziono tam m.in. fragmenty lakieru, farby, włókien syntetycznych czy opon. Rozmiar cząstek nie przekraczał 5 mm. 

Arktyka to nie pierwsze miejsce, gdzie w wodzie oraz śniegu odkryto ślady plastiku. Zdaniem ekspertów jesteśmy nim otoczeni z każdej strony i znajduje się on nawet we wnętrzu naszych ciał. Mikroplastik to jedna z największych plag naszych czasów, której nie możemy się pozbyć. 

Sprawa jest bardzo poważna, bowiem nieco mniejsze cząstki tworzyw sztucznych unoszą się nawet w powietrzu. Jeśli szybko czegoś z tym nie zrobimy, niebawem może być już za późno na jakiekolwiek działanie i utoniemy w morzu plastiku. 

 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 21 sierpnia 2019 o 21:08 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 sierpnia 2019 o 18:08 przez MarcinZfejsa
Źródło: https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/krzysztof-rutkowski-i-maja-plich-dostali-od-gosci-300-tys-zl/e1jf33n#slajd-1
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 sierpnia 2019 o 18:08 przez MarcinZfejsa
Źródło: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/zaginiecie-piotra-wozniak-starak-prokuratura-wszczyna-postepowanie-w-sprawie-wypadku/brl90bw#slajd-4
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 16 sierpnia 2019 o 16:08 przez jatoja