e-wonsz

Jest z nami od: 2017-08-31 14:00:07
Ostatnie logowanie: 2018-09-25 21:07:45
Opublikował wiedzy: 737
Data urodzenia: ukryta
Kilka słów o mnie: -
Po powrocie z wycieczki znalazła w mieszkaniu coś śmiertelnie niebezpiecznego - kobieta z Krakowa ostrzega innych
Wakacje dobiegły końca już dawno temu. Kończy się również przerwa dla studentów. Nawet samo lato powoli staje się wspomnieniem. Nie oznacza to jednak końca wędrówek i wycieczek, a wręcz przeciwnie. Jesień wcale nie jest mniej urokliwa, a czasem nawet potrafi bardziej zadziwić swoimi kolorami i pięknem przyrody. 

Takiego właśnie piękna chciała zakosztować nasza dzisiejsza bohaterka - pani Karolina z Krakowa. W tym celu wybrała się do jednej z podkarkowskich dolinek - których na tym obszarze nie brakuje - a konkretnie do Doliny Szklarki. Niestety po powrocie do domu pani Karolina znalazła na podłodze niemiłą niespodzianke. W związku z tym ostrzega wszystkie inne osoby, ponieważ każdego może spotkać coś podobnego. 

Pani Karolina znalazła na podłodze węża i to niebezpiecznego - jadowitą żmiję zygzakowatą. Skąd jednak się tam wzięła? Prawdopodobnie musiała jakoś dostać się do plecaka turystki w trakcie jednej z przerw, a sama zainteresowana musiała tego nie zauważyć. Dobrze, że nie sięgała po nic do plecaka w trakcie powrotu do domu, bo cała historia na pewno skończyłaby się gorzej. 

Na szczęście nasza bohaterka zachowała zimną krew, przykryła żmiję miską, wezwała straż miejską i spokojnie na nich poczekała. Przy okazji nie prowokowała zwierzęcia i starała się normalnie zachowywać. Po pewnym czasie zjawiły się odpowiednie służby i zabezpieczyły gada.

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 25 września 2018 o 20:09 przez e-wonsz
Zgadnijcie jakie pojedyncze słowo przekona drugiego człowieka, że nie jesteś robotem - to was na pewno zaskoczy!
Przyszłość zbliża się do nas wielkimi krokami, czy tego chcemy czy nie, nic na to nie poradzimy. Już dawno mieliśmy mieć latające samochody. W ten sposób wyobrażano sobie przyszłość już niejednokrotnie. Niestety zawiedliśmy i w XXI wieku wciąż nie latamy do pracy, a stoimy w długich korkach i narzekamy na wysokie ceny benzyny. Rozwój jednak wciaż robi swoje, a my posuwamy się do przodu. Wprawdzie powoli, ale jednak cały czas do przodu. 

W końcu w pewnym momencie nadejdzie era robotów. Wkroczą one do naszego życia i będą starały się nam je ułatwić. W pewnym momencie przestaną śmieszyć nas formularze rejestracyjne, w których trzeba zaznaczyć pole zatytułowane „Nie jestem robotem”. W pewnym momencie już nie będziemy pewni, czy mamy do czynienia z maszyną czy z człowiekiem. 

Wtedy na pewno rozmowy typu: udowodnij, że jesteś człowiekiem, będą zupełnie normalne. Swoją drogą, jak przekonalibyście swojego rozmówce, że ma do czynienia z człowiekiem, a nie z maszyną? Jakiego jednego słowa użylibyście do tego? 

Naukowcy przeprowadzili mały test i ustalili to słowo. Sami nie uwierzycie, jak już je poznacie. Zapraszamy dalej. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 25 września 2018 o 19:09 przez e-wonsz
Źródło: https://www.sciencealert.com/minimal-turing-test-convince-humans-not-a-robot-one-single-word-poop
Oto pierwsze w historii zdjęcia zrobione na powierzchni asteroidy! Tak wygląda kosmos
W miniony weekend stało się coś niezwykłego. Misja sondy Hayabusa-2 odniosła pierwszy sukces. Jej zadanie polegało na dostarczeniu dwóch łazików - nazwanych 1A oraz 1B - na asteroidę Ryugu, oddaloną od Ziemi o jakieś 280 milionów kilometrów - czyli niemal dwukrotnie dalej niż odległość Ziemi od Słońca. 

To jednak nie wszytko, bowiem w piatek i w sobotę zespół z Japonii otrzymał pierwsze zdjęcia z łazików. Są to zarazem pierwsze tego typu fotografie, jakie może oglądać ludzkość. Pierwsza z nich została zrobiona przez łazik 1A i wygląda następująco: 


Widzimy na niej kawałek samej asteroidy oraz sondę Hayabusa-2. Niestety widzimy też wielkie smugi, ponieważ w trakcie wykonywania fotografii, łazik akurat się obracał. To jednak nie wszystko, są również bardziej wyraźne zdjęcia. Z tego jednego naukowcy nie byli jednak zadowoleni.

Oto zdjęcie numer dwa, wykonane tym razem przez łazik 1B, które dotarło na Ziemię również w piątek 21 września.


Tutaj możemy już wyraźnie podziwiać powierzchnię samej asteroidy. Widzimy również Słońce odbijające się gdzieś w obiektywie. Mamy jednak do dyspozycji również trzecie zdjęcie, które zostało wykonane przez sondę 1A, a otrzymano je już w sobotę 22 września. Oto i ono:


Przedstawia ono jasno oświetloną powierzchnię asteroidy Ryugu oraz samo Słońce. W obiektywie z kolei wytworzyły się przepiękne flary świetlne. 

Trzeba przyznać, że zdjęcia zapierają dech w piersiach, a my dzięki nimi po raz pierwszy możemy oglądać powierzchnię asteroidy tak, jakbyśmy sami tam byli.

Sondy 1A oraz 1B zostały wyposażone w małe silniczki, aparaty oraz mierniki ciepła, aby sprawdzać temperaturę panującą na różnych częściach asteroidy. Niestety od tamtego czasu zespół nie otrzymał nowych zdjęć, a jedyny możliwy do odbioru sygnał pochodzi z łazika 1A, więc nie wiadomo nawet, czy łazik 1B wciąż jest sprawny. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 25 września 2018 o 19:09 przez e-wonsz
Źródło: https://www.iflscience.com/space/japan-reveals-first-images-taken-by-its-asteroid-rovers/
Tak wygląda brzuch kobiety tydzień po urodzeniu trojaczków - internauci zaskoczeni tym widokiem!
Pewnie nie wszyscy zdajecie sobie z tego sprawę, ale kobiecy brzuch nie wraca od razy do swoich pierwotnych rozmiarów zaraz po urodzeniu dziecka. Zwykle musi minąć dość długi czas, aby świeżo upieczona matka mogła znów cieszyć się w pełni swoją kobiecą talią. Niestety nie zawsze się to udaje, a na ogół wymaga sporego nakładu pracy i wielu wyrzeczeń. Musimy przecież pamiętać, że matka po urodzeniu nie może od razu przejść na ostrą dietę - musi przecież zapewnić swojemu dziecku pokarm. 

Dziś przedstawimy wam jedną z najbardziej popularnych świeżych matek w całym internecie. Oto 36-letnia Maria pochodząca z Norwegii. Jej mąż pochodzi z Danii, a cały świat poznał parę pół roku temu. Wtedy Maria oświadczyła w mediach społecznościowych, że spodziewa się wraz z mężem trojaczków. Już wtedy jej ogromny brzuch robił wrażenie, a więc wciąż przybywało zainteresowanych. Internauci z zapartym tchem śledzili kolejne etapy ciąży Marii. 

W końcu nadeszło rozwiązanie i okazało się szczęśliwe dla rodziców. Para posiada już łącznie czwórkę dzieci i są naprawdę szczęśliwi. Oprócz tego, że Maria chwali się na Instagramie swoimi potomkami, to dodatkowo wrzuciła zdjęcie swojego brzucha tydzień po porodzie. Musimy przyznać, że wciąż jest całkiem duży. 

Skąd jednak bierze się tak duży brzuch? Oczywiście nie jest to tylko sam tłuszcz. Przede wszystkim większość jego rozmiaru stanowi rozciągnięta macica. W normalnym stanie ma ona zwykle wielkość gruszki, a na końcu ciąży jej rozmiary mogą wynosić nawet do pół metra szerokości. Na ponowne pomniejszenie się macica potrzebuje zwykle od 6 do 8 tygodni. 

Kobiety wracają do stanu pierwotnego w różnym czasie. Widzimy, że jest to co najmniej 6 tygodni. Zwykle jednak bywa więcej. Zależy to od wielu dodatkowych czynników, takich jak wiek kobiety, liczba urodzonych wcześniej dzieci, liczba noszonych dzieci w trakcie jednej ciąży, waga kobiety, jej wzrost i wiele innych. Jest to zależne również od tego, jak bardzo dana kobieta przytyła w trakcie ciąży oraz od jej wysiłków, które będą miały na celu zrzucenie nadprogramowych kilogramów. 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 25 września 2018 o 19:09 przez e-wonsz
Pozostawiacie ogrzewanie włączone na całą noc? Lepiej tego nie róbcie
Lato już odeszło, jesień w pełni, a za kołnierzem już czuć nadchodzącą zimę. Czuć ją nie tylko w przenikliwym chłodzie, któremu dotatkowo towarzyszy wiatr, potęgujący całe wrażenie, lecz również w coraz większym smrodzie, który da się wyczuć w większych miastach - i nie tylko. Czy tego chcemy czy nie: nadchodzi zima. 

Nie wiemy jaka będzie - czy będzie ciepło, czy zimno; czy spadnie dużo śniegu, czy raczej wręcz odwrotnie; czy może wreszcie doczekamy białych świąt, czy może raczej nie mamy na co liczyć. Jedno jest pewne: w większości polskich miast będzie smog. 

Będzie też na pewno dość zimno. Klimat nie zmienił się jeszcze na tyle, aby niskie temperatury nas nie dotyczyły. Będziemy więc zmuszeni włączyć ogrzewanie, zacząć palić w piecach, czy jaki system tam stosujecie w waszych domach. Elektrociepłownie w dużych miastach już powoli zaczynają sezon grzewczy, a więc temat jest jak najbardziej na czasie. Okazuje się bowiem, że nie powinniśmy zasypiać z włączonym ogrzewaniem. Dlaczego? Zapraszamy dalej. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 25 września 2018 o 16:09 przez e-wonsz
Wielka wtopa Google Maps. W Polsce znajdziecie „Pomnik Czynu Polaków Robaków”
Na internautów zawsze można liczyć. Już wielokrotnie wykazywali się niebywałą spostrzegawczością, znajdując w sieci, i nie tylko, rzeczy, które umykają uwadze przeciętnego człowieka. Nie inaczej było i tym razem. Jeden z użytkowników serwisu Wykop przypadkiem trafił na pewien interesujący obiekt, który stoi w Szczecinie. Był to pomnik o nazwie „Pomnik Czynu Polaków Robaków”.

Oczywiście poprawna nazwa powinna brzmieć po prostu: „Pomnik Czynku Polaków”. Czemu było inaczej? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że sprawa została już nagłośnioa na tyle, że sama firma Google się nią zainteresowała i szybko naprawiła swój błąd. Nie ma więc już sensu szukać Pomnika Czynku Polaków Robaków, ponieważ błąd już nie występuje. 

Skąd jednak wzięło się hasło: Polacy Robacy? Zdaniem internautów rozpowszechnił je kontrowersyjny vloger mieszkający w USA - Testoviron. Celowo ubliżał i poniżał swoich rodaków, aby wywołać odpowiednie reakcje. Oczywiście wszystko to byly tylko zwykłe prowokacje, na które wiele osób dało się nabrać. Testoviron nie jest już aktywny w sieci i od dłuższego czasu nic nie publikuje. 

 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 25 września 2018 o 13:09 przez e-wonsz
Stara baba czy młoda kobieta? To co pierwsze zobaczysz na tym obrazku zależy od jednej ważnej rzeczy
„Moja żona i moja teściowa” to chyba jedna z najpopularniejszych iluzji optycznych na świecie. Pewnie każdy z was już ją widział i każdy z was już ją rozpracował „na siódmą stronę”. Pewnie już byliście w stanie dostrzec obydwie wersje obrazka: zarówno młodą kobietę, która ukazuje swój piękny profil i spogląda delikatnie do tyłu, jak i starszą kobietę z wielkim nosem, która patrzy bezpośrednio przed siebie i ukazany jest jej lewy profil. Jeśli jednak tego nie widzicie, to nos starszej kobiety jest podbródkiem młodej kobiety. 

Co jednak zauważyliscie, jako pierwsze? Starszą czy młodszą kobietę? Okazuje się, że zależy to od... waszego wieku. Udowodniły to badania przeprowadzone przez naukowców z Australii. Wzięło w nich udział 393 ochotników w wieku od 18 do 68 roku życia. Mediana wieku wynosiła jednak 32 lata, a więc większośc ochotników należała jednak do młodszego grona. 

Wyniki badań pokazały więc, że większośc osób widzi młodą kobietę. Kiedy jednak do badania dobrano po równo - ludzi młodych i ludzi starszych - okazało się, że ludzie starsi, jako pierwszą, znacznie częściej widzieli starszą kobietę, a ludzie młodzi widzieli znacznie częściej młodą kobietę, jako pierwszą. 

Widzimy więc, że zależy to prawdopodobnie od wieku obserwatora. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 24 września 2018 o 22:09 przez e-wonsz
Te kobiety przerywają ciążę, jeśli ma się urodzić dziewczynka. To zjawisko bardzo niepokoi
Dla wielu osób aborcja to coś niewybaczalnego i niedopuszczalnego. Dla wielu osób aborcja równa jest zabójstwu. Dla wielu osób usunięcie dziecka w ogóle nie wchodzi w grę. W naszym kraju wciaż toczy się o to spory. Część kobiet chce mieć wybór w tej kwestii, inne kobiety wyboru nie chcą mieć, ponieważ ich zdaniem jedyna odpowiedź to: NIE. Sa jednak takie kobiety, które bez mrugnięcia okiem, pozbęda się dziecka, jeśli nie spełnia ich wymagań - czyli nie jest chłopcem. 

Taki niepokojący trend zauważono w Wielkiej Brytanii wśród imigrantów z takich krajów jak Pakistan, Bangladesz czy Afganistan. Dla nich to całkowicie normalne. Dziewczynki w takich rodzinach nie są mile widziane. Oczywiście we własnym kraju tacy ludzie na ogół nie mają możliwości poznania płci przed narodzinami dziecka. System opieki w Wielkiej Brytanii daje takie możliwości nawet rodzinom, które normalnie na to nie stać. 

Oczywiście nie zawsze jest to kwestia wyboru samej matki. Często zostaje ona do tego częściowo zmuszona i bardzo często jest to presja ze strony najbliższej rodziny. Kobiety robią to również, ponieważ wiele ich koleżanek zostało porzuconych przez mężów po urodzeniu dziewczynki. 

Oczywiście takie coś jest całkowicie nielegalne w Wielkiej Brytanii. Imigranci nic sobie z tego jednak nie robią i proceder trwa nadal. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 24 września 2018 o 16:09 przez e-wonsz
Oto co się dzieje z waszymi oczami, kiedy zasypiacie z soczewkami kontaktowymi
Ludzie na ogół są leniwi. Kiedy nie musimy czegoś zrobić, to w większości przypadków raczej tego nie zrobimy, bo po prostu nie będzie nam się chciało. Żyjemy w społeczeństwie, które ciągle gdzieś gna i na nic nie ma czasu. Nie powinno więc nas dziwić to, że dodatkowych zajęć wolimy po prostu unikać, ponieważ i tak kiepsko stoimy z czasem, żeby wyrobić się ze wszystkimi rzeczami, które zrobić musimy. 

Więc dlatego często nie robimy pewnych rzeczy. Nie myjemy się przed pójściem spać, nie zmieniamy zbyt często pościeli, czasem nie sprzątamy nawet naszego mieszkania, bo przecież nie spodziewamy się żadnych gości w najbliższym czasie - i tak możemy wymieniać naprawdę długo.

Do grona rzeczy, których ogólnie nie chce nam się robić, można doliczyć zdejmowanie soczewek na noc. Przecież są w sprzedaży takie, które można nosić nawet kilka miesięcy - po co więc zdejmować je do snu? 

Czy jednak spanie w soczewkach jest dobre? Zobaczcie co dzieje się z waszymi oczami, kiedy zasypiacie z założonymi soczewkami kontaktowymi. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 24 września 2018 o 15:09 przez e-wonsz
Na chlebie, owocu czy warzywie znalazłeś pleśń. Czy po jej odcięciu możesz zjeść tę „dobrą” część, na której pleśni nie było?
Wracacie z pracy do domu. Zmęczeni, nie macie już na nic ochoty. Jest późno, więc najchętniej po prostu położylibyście się spać - nawet bez kąpieli. Niestety coś stoi wam na przeszkodzie. Coś, co na pewno nie pozwoli wam szybko zasnąć. Wasz żołądek daje o sobie znać i przypomina, że nie jedliście nic od samego rana. Wypadałoby więc coś „wrzucić na ruszt”. A że nie za bardzo chce się gotowac wyszukane dania, to najechętniej zjedlibyście po prostu szybką kanapeczkę, byle tylko się zapchać. 

Zaglądacie więc do lodówki, przygotowujecie potrzebne składniki: wędlina, masło, ser, pomidor - wszystko jest. Zaglądacie więc do chlebaka, aby wyciągnąć ostatni, najważniejszy, składnik kanapki - czyli po prostu chleb. Kiedy bochen w końcu ukazuje się waszym oczom, odkrywacie, że niestety chleb jest już stary i zaczął pleśnieć. Na szczęście pleśn jest tylko na 1/5 całego chleba. Co więc robicie? Pozbywacie się pleśni i jecie dobrą część. 

Czy jednak powinno się tak robić? Zapraszamy dalej po odpowiedź. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 24 września 2018 o 15:09 przez e-wonsz
Źródło: https://www.businessinsider.com/is-it-bad-to-eat-moldy-bread-2018-8?IR=T
Następna