e-wonsz

Jest z nami od: 2017-08-31 14:00:07
Ostatnie logowanie: 2018-11-14 10:03:18
Opublikował wiedzy: 860
Data urodzenia: ukryta
Kilka słów o mnie: -
Całe swoje życie używałeś poduszki podróżnej w niewłaściwy sposób! Oto, jak powinno się to robić
Kto choć raz nie jechał autokarem na wczasy na Bałkanach „po taniości”, ten nie wie czym są prawdziwe trudy podróży. Mało miejsca na nogi, prawdziwy tłum ludzi skompresowany na niewielkiej powierzchni wnętrza pojazdu i zapach kiełbasy konsumowanej przez symptyczne małżeństwo po 40-tce jeden rząd za tobą. Żyć, nie umierać! 

W trakcie takich podróży jest jednak kilka rzeczy, które są w stanie dać nam choć odrobinę komfortu. Wśród nich możemy wymienić oczywiście kocyk, dzięki którego w nocy wciąż będzie nam ciepło oraz poduszkę, dzięki której nasza głowa znajdzie jakiekolwiek oparcie. 

Dość popularne są poduszki w kształcie litery U lub w kształcie podkowy. Okazuje się jednak, że wiele osób nie ma bladego pojęcia, w jakim celu zostału one stworzone, ponieważ zdecydowana większość ludzi używa ich niewłaściwie. Wystarczy spojrzeć nawet na zdjęcia w grafice Google po wpisaniu hasła „travel pillow”, aby przekonać się, że nawet tam wszyscy używają ich źle. 

Jak więc powinno się to robić? Zapraszamy dalej. 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 13 listopada 2018 o 21:11 przez e-wonsz
Zbyt długo siedział na kiblu i z jego tyłka wypadło coś dziwnego. Mężczyzna nie mógł uwierzyć, kiedy odkrył co to było
Czy wy również miewacie z tym problem? Wyobraźcie sobie taką sytuację: wasz młodszy/starszy brat/siostra idą do łazienki i siedzą w niej dosłownie 40 minut. Ze środka nie dochodzą żadne dźwięki. Zupełnie tak, jakby nikogo w środku nie było. Drzwi są jednak zamknięte, a wewnątrz wyraźnie świeci się światło. Pukacie więc, a ze środka słyszycie tylko „zaraz wychodzę”. Czasem jednak to „zaraz” również nie trwa tak krótko i w rezultacie uzyskujecie dostęp do toalety dopiero po godzinie. Powód? Oczywiście telefon komórkowy, a konkretniej smartfon. To własnie te niewielkie urządzenia sprawiają, że ludzie spędzają teraz na toalecie znacznie więcej czasu. 

Taki sam zwyczaj ma bohater naszej dzisiejszej historii - czyli młody mieszkaniec południowo-wschodniej części Chin, a konkretnie miasteczka Zhongshan w prowincji Guangdong. 

Pewnego dnia siedział sobie na „tronie”, jak robił to już wielokrotnie w swoim życiu. Grał sobie w grę na telefonie, a czas mijał. Po około 30 minutach zdecydował się w końcu zakończyć posiedzenie, jednak kiedy wstał i chciał użyć papieru toaletowego, w jego dłoni znalazło się coś dziwnego. Spanikowany chłopak szybko udał się do szpitala pilnując, aby temu czemuś, co zwisało z jego tyłka, nie stała się żadna krzywda. 

W szpitalu szybko zdiagnozowano jego dolegliwość, co wywołało u chłopca poważny szok. Co to jednak było? Zapraszamy dalej. 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 13 listopada 2018 o 20:11 przez e-wonsz
Źródło: https://9gag.com/gag/aVYP0PO?ref=fbp&fbclid=IwAR10C4-oXWhLdWWg7gF_8gmaV11aafcO3SXkpRciidRv5LTvPRD2U-HD3vM
Pracownik linii lotniczej LOT zrobił zrzutę wśród pasażerów na naprawę samolotu i to nie jest ponury żart
Kiedy u nas emocje po świętowaniu 100-lecia niepodległości naszego kraju jeszcze dobrze nie opadły, w mediach pojawiają się liczne doniesienia dotyczące naszej rodzimej linii lotniczej LOT. Nie sa to jednak byle jakie doniesienia. Nie dotyczą one strajku załogi (co w ostatnim czasie wśród różnych przewoźników stanowi normę), nie dotyczy odwołanych lotów (również norma), nie dotyczy nawet skandalicznego zachowania załogi. Dotyczy czegoś, czego nie spodziewalibyśmy się ujrzeć nawet w kultowej komedii Miś. O czym mowa? Zacznijmy może jednak od samego początku. 

Niemal 200 pasażerów lotu LO92 Boeinga 787 Dreamliner o numerze rejestracyjnym SP-LRH na trasie Pekin - Warszawa, nie spodziewała się co ich czeka. Nie podejrzewali tego nawet o 8 rano, kiedy zobaczyli swój samolot na płycie lotniska z otwartym silnikiem i grupą mechaników grzebiących coś przy nim. Nie spodziewali się tego nawet wtedy, kiedy ich lot miał już kilkugodzinne opóźnienie. A jednak stało się! Po tych kilku godzinach przyszedł do nich jeden z pracowników LOTu i... 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 13 listopada 2018 o 16:11 przez e-wonsz
Źródło: https://www.newsweek.pl/swiat/spoleczenstwo/pracownik-lot-pozyczal-od-pasazerow-pieniadze-na-czesci-do-dreamlinera-nowe-fakty/82kddsy?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_nw&fb&fbclid=IwAR0Gl4-OHFPhfwiaHuDg4dbZl0J4esBCsUQeCIeLYa41y9OEk4h8OmUPLiw
Oto co zrobili internauci, kiedy YouTube przestał działać na jakiś czas - nie uwierzycie!
Ach ten YouTube. Dla wielu z was ten portal pewnie nie jest najważniejszy w całym internecie, wielu z was zapewne nie ma go zapisanego w zakładkach, wielu z was wcale nie ma go ustawionego, jako strona startowa w przeglądarce, jednak na pewno każdy z was korzysta z jego dobrodziejstw od czasu do czasu. 

Nie wiesz, jak naprawić coś w rowerze? Poradnik na YouTube'ie ci pomoże. Nie wiesz, jak coś ugotować? YouTube pomoże. Nie wiesz, jak zawiązać krawat? YouTube pomoże i oferuje on dużo lepsze rozwiązania, poniewaz nie mamy do dyspozycji schematów i rysunków, tylko całe filmy na których ludzie wykonują daną czynność, a my możemy za nimi powtarzać. 

Co jednak zrobić, kiedy YouTube przestaje działać? Cóż, nie jest to jedyny tego typu portal w sieci. Takie coś miało miejsce w ubiegłym miesiącu i użytkownicy zareagowali w bardzo ciekawy sposób. Część z nich dzwoniła na 911 (nasze 112) i prosiła o to, aby zrobić coś z całym tym zamieszaniem i „naprawić YouTube'a!”. Jednak nie to było najlepsze. Część użytkowników robiła coś zupełnie innego. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 12 listopada 2018 o 18:11 przez e-wonsz
Źródło: https://www.iflscience.com/editors-blog/last-tuesday-youtube-broke-down-and-pornhubs-data-reveals-something-hilarious/
Oto największy problem, jaki mężczyźni mają z kobiecym kroczem i to prawdziwy powód do wstydu
Ludzie rzadko interesują się rzeczami, które ich w najmniejszym stopniu nie dotyczą, lub nie będą mieć z nich żadnego pożytku. Głównie z tego powodu wielu mężczyzn nie interesuje się tym, co kobiety mają między swoimi nogami. W zupełności wystarczy im wiedza, że tam powinni kierować swoją uwagę, gdy wylądują z jedną z przedstawicielek płci pięknej w łóżku. 

Sprawa jest bardzo prosta i wielu mężczyzn robi to nawet bardziej instynktownie, a nie postępuje według wyuczonych wcześniej praktyk. Taki system się jednak sprawdza, a więc panowie nie uważają za niezbędne, aby nieco bardziej zgłębić wiedze na temat kobiecych stref intymnych i z tego własnie rodzą się takie przykłady, które opiszemy w dalszej części artykułu. 

Okazuje się bowiem, że zdecydowana większość mężczyzn - choć w tym gronie znajdują się również kobiety (!!!) - posiada bardzo ubogą wiedzę w tym zakresie. O czym konkretnie mowa? Zapraszamy dalej. 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 12 listopada 2018 o 17:11 przez e-wonsz
W Polsce powstaje „cyberwojsko”! Co to w ogóle jest i czym ma się zajmować?
Chociaż „cyberwojsko” kojarzyć się może bardziej z filmami sci-fi niż z prawdziwym życiem, to jednak Ministerstwo Obrony Narodowej zapowiada powołanie podobnej jednostki do życia. Ma być ona ważną częścią całości struktury naszej obrony terytorialnej. Wojska Obroni Cyberprzestrzeni - bo właśnie tak ma się nazywać jednostka - będą stały na równi z, istniejącymi już: Wojskiem Lądowym, Siłami Powietrznymi, Marynarką Wojenną, Wojskiem Specjalnym i Wojskiem Obrony Terytorialnej. Wygląda więc na to, że do całej sprawy podchodzi się bardzo poważnie. Czym jednak ma zajmować się taka jednostka? 

Podobne siły działają już w wielu krajach na całym świecie i liczą sobie pokaźną liczbę żołnierzy. Na przykład w samych Stanach Zjednoczonych w skład podobnej jednostki wchodzi ponad 6 000 żołnierzy. Kraje na zachodzie Europy również nie pozostają z tyłu i już dawno powołały do życia „cyberwojsko”. 

Takie jednostki zajmują się przede wszystkim obroną cyberprzestrzeni danego kraju przed atakami z zewnątrz. Cyberwojsko zajmuje się również ochroną i wsparciem sieci systemów teleinformatycznych. 

Według wstępnych danych Państwo ma przeznaczyć na ten cel 42 mln złotych. Jeśli jednak będzie taka potrzeba, to można sięgnąć po dodatkowe środki z budżetu Narodowego Centrum Kryptologii, czy po programy operacyjne, z których łącznie można uzyskać dodatkowe kilkaset milionów złotych. 

Niestety nie wiadomo jeszcze, jak liczna będzie polska jednostka Wojska Obrony Cyberprzestrzeni i kiedy dokładnie zostanie ona powołana ostatecznie do życia. Eksperci zwracają jednak uwagę na to, że mogą pojawić się problemy przy werbowaniu „żołnierzy” wyspecjalizowanych w podobnych operacjach. Przeciętny informatyk nieźle zarabia w pierwszym lepszym „korpo”, a Państwo musi przecież w jakiś sposób skusić ich do pracy w szeregach wojskowych. 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 12 listopada 2018 o 16:11 przez e-wonsz
Oto ile powinno minąć czasu między jedną ciążą kobiety a drugą, aby dziecku nie groziło niebezpieczeństwo
Program 500+ spowodował, że wiele matek, zamiast na karierze zawodowej, postanowiło skupić się na robieniu i rodzeniu dzieci. Wszystko z jednego prostego powodu: świadczenie przysługuje jedynie tym kobietom, które urodziły już dwoje dzieci w swoim życiu, ponieważ tytułowe 500 zł można dostać dopiero na drugie dziecko. Czasem świadczenie przysługuje również na pierwsze dziecko, zdarza się to jednak tylko w wyjątkowych sytuacjach, kiedy rodzina wykazuje bardzo niski przychód, my jednak dzisiaj nie o tym. 

No więc 500+ spowodowało, że wiele kobiet zapragnęło jednak tego drugiego dziecka. Wiele z nich nie chciało też czekac długo i rodziło dosłownie jedno dziecko po drugim. Naukowcy udowodnili jednak, że może to w dużym stopniu zaszkodzić zarówno drugiemu dziecku, jak i matce dziecka. Należy bowiem zachować pewien odstęp czasowy między narodzinami, aby podobne ryzyko nie wystąpiło. Ile on dokładnie wynosi? Zapraszamy dalej. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 10 listopada 2018 o 18:11 przez e-wonsz
Źródło: https://www.iflscience.com/health-and-medicine/this-is-the-ideal-amount-of-time-to-wait-between-pregnancies-study-reveals/
Kaucja za plastikowe butelki w Polsce coraz bliżej. Unia Europejska mocno na nas naciska
Dla mieszkańca Niemiec, Holandii czy innego kraju kaucja za butelki szklane, puszki oraz butelki plastikowe jest czymś zupełnie normalnym. W każdym większym sklepie znajduje się automat, który takie butelki czy puszki od nas przyjmie, a my otrzymamy zwrot uiszczonej wcześniej opłaty. Ten system działa tam od dłuższego czasu i sprawdza się bardzo dobrze, a mieszkańcy kraju nie narzekają na przymus stosowania podobnych rozwiązań. W Polsce jednak tego typu rzeczy są nowością i wiele osób nawet nie słyszało o podobnych praktykach. Wiele wskazuje jednak na to, że podobne automaty staną wkrótce również u nas, a my będziemy musieli płacić kaucję za butelki plastikowe. Powód? Unia Europejska. 

Wspólnota mocno przyłożyła się do ograniczenia zużycia plastiku jednorazowego użytku. Pod koniec października Parlament Europejski przegłosował wprowadzenie zakazu sprzedaży kilku produktów codziennego użytku. Oznacza to, że od roku 2021 nie kupimy już np.: patyczków higienicznych, talerzy plastikowych, słomek do picia czy kubków. 

Unia wzięła sobie jednak na celownik również butelki plastikowe. Chcą oni wzrostu recyklingu tego typu materiałów w krajach członkowskich. W praktyce ma to więc wyglądać tak, że wszystkie kraje, w których podobne prawo jeszcze nie funkcjonuje, muszą wprowadzić kaucje na butelki plastikowe i kropka. Powód? W państwach członkowskich, w których taki system funkcjonuje już od wielu lat, widać wyraźną poprawę w tej kwestii. 

W Niemczech, w których maszyny działają już od 2003 roku, procent oddawanych butelek wynosi aż 99. W innych krajach waha się on między 90 a 97%, co stanowi całkiem niezły wynik, ponieważ w Polsce wynosi on zaledwie 40%. 

Polski Rząd sprzeciwia się jednak podobnemu rozwiązaniu twierdząc, że nie ma żadnych przesłanek sugerujących korelację między kaucją za butelki plastikowe, a ich recyklingiem. 

Eksperci są jednak zdania, że związek istnieje i to wyraźny, a wszyscy którzy twierdzą inaczej, po prostu nie dostrzegają rzeczy oczywistych. 

Wygląda więc na to, że wkrótce czekają nas zmiany, które nawiedziły naszych zachodnich sąsiadów już 15 lat temu. Kaucja za butelki plastikowe i automaty, w których te butelki będziemy mogli oddawać. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 09 listopada 2018 o 18:11 przez e-wonsz
Ta zagadka matematyczna podzieliła internautów. Jesteś w stanie ją rozwiązać?
Mówi się, że matematyka jest królową nauk. Niestety nie jest chyba za bardzo kochana przez swój lud, ponieważ zdecydowana większośc uczniów w szkołach jej po prostu nienawidzi. Matematyka to był taki przedmiot, z którego najchętniej się uciekało, a jeśli w danym dniu było aż kilka matematyk pod rząd, to był to najlepszy dzień, aby zrobić sobie wtedy wolne i pójść na tzw. wagary. 

Oczywiście nie wszyscy mają podobne podejście. Są również tacy, których matematyka pasjonuje, jak żaden inny przedmiot, i za nic nie zamieniliby chwil spędzonych z kalkulatorem i zeszytem. Ci ludzie należą jednak do zdecydowanej mniejszości. Wróćmy jednak do tematu bieżącego. 

Wprawdzie sama matematyka nie jest może tak bardzo lubiana, to na pewno lubiane są wszelkie zagadnki z nią związane. Kojarzycie na pewno te z serii: przełóż tylko jedną zapałkę tak, aby wynik się zgadzał; albo: skoro truskawka plus podkowa równa się wiśnia, to ile wynosi wiśnia plus truskawka itd. 

Dzisiaj mamy dla was kolejną tego typu łamigłówkę, która w krótkim czasie dosłownie podzieliła internautów. Na końcu podajemy również rozwiązanie. Uważajcie więc, aby nie przewijać następnej strony do samego dołu, jeśli chcecie spróbować własnych sił. Życzymy powodzenia! 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 09 listopada 2018 o 17:11 przez e-wonsz
Pamiętacie jeszcze ten dziwny obiekt, który niedawno nas nawiedził? To może być wrak statku obcych!
19 października 2017 roku. Było to tak niedawno, a od tamtego czasu wydarzyło się aż tak wiele. Dlaczego jednak wspominamy w ogóle o tej dacie i dlaczego jest ona tak ważna? Wtedy właśnie Robert Weryk, dzięki obserwacji programu Pan-STARRS, wypatrzył naszego dzisiejszego bohatera, gdy ten przelatywał sobie przez nasz Układ na hiperbolicznej orbicie w odleglości około 0,2 AU od Ziemi (AU - Astronomical Unit czyli 149 597 871 km). No i właśnie wtedy zaczęlo się. 

1I/ʻOumuamua - wcześniej znana pod nazwą A/2017 U1 i C/2017 U1 - to stosunkowo niewielkie ciało niebieskie, które wstępnie zostało zidentyfikowane, jako kometa. Co jednak w nim takiego niezwykłego? Otóż jest to pierwszy przybysz spoza naszego Układu, który zakradł się tak blisko Ziemi. 

W związku z Oumuamua powstalo bardzo wiele teorii. Jednak teraz, aż rok po odkryciu obiektu, dwóch amerykańskich naukowców z Centrum Astrofizyki Harvard-Smithsonian publikuje wstępną wersję artykułu, w którym twierdzą, że 1I/ʻOumuamua to w rzeczywistości wrak statku obcych. Dlaczego? Zapraszamy dalej. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 08 listopada 2018 o 20:11 przez e-wonsz
Następna