Losowe wpisy

Antychryst

Szokujący i obrazoburczy film Larsa von Triera miał prawdziwe sceny seksu - choć grali je statyści, a nie główni bohaterowie, to jednak był to prawdziwy stosunek.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 09 lutego 2018 o 13:02 przez Donica
Źródło: https://www.playboy.pl/galeria/seks/6284/10-filmow-w-ktorych-aktorzy-naprawde-uprawiali-seks#image
Internauci postanowili zrobić zbiórkę dla Kylie Jenner
Kilka dni temu magazyn Forbes zaprojektował okładkę z 20-letnią Kylie Jenner i ogłosił, że została... najmłodszą miliarderką na świecie! Jej majątek może niedługo przekroczyć majątek Zuckerberga. Fani siostry Kim Kardashian postanowili przyspieszyć ten proces...  Na Twitterze pojawił się pomysł, by zorganizować... zbiórkę pieniędzy dla "potrzebującej" Kylie:Zrezygnuję z opłacenia wydatków na dzieci, by pomóc tej szalonej kobiecie stać się ikoną - zażartowała jedna z kobiet, jednak niektórzy potraktowali jej słowa wyjątkowo serio. 

Platforma GoFundMe postanowiła zrealizować projekt. Póki co zebrano... kilkaset dolarów. Autorzy zbiórki zaznaczają, że jeśli nie osiągnie ona założonego celu, żaden dolar nie zasili konta Kylie, a pozostanie jedynie internetowym dowcipem. Dorastała w bogatej, sławnej rodzinie. Jej sukces jest godny pochwały, ale jego źródła wynikają z uprzywilejowania - napisała pisarka Roxane Gay.

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 16 lipca 2018 o 09:07 przez jatoja
"Zgwałcił mnie Justin Bieber" Zboczeniec podszywał się pod piosenkarza
Informację o złapanym w Queensland (Australia) oszuście jako pierwsza podała strona BBC.com. Z komunikatu wynika, że złapany 42-latek używał w sieci nieprawdziwych danych osobowych i przedstawiał się młodocianym jako Justin Bieber. Chciał przez to wzbudzić zaufanie i sympatię wśród niepełnoletnich. Teraz musi liczyć się z zarzutami dokonania m.in. trzykrotnego gwałtu na dzieciach. Według ustaleń policji łącznie mogło być nawet 157 ofiar zboczeńca. Zboczeniec korzystał z fałszywych profili Justina Biebera w takich serwisach społecznościowych jak Facebook, a do komunikacji używał Skype'a. Tą drogą zdobywał filmiki z treścią pornograficzną. Po prostu nakazywał nieświadomym ofiarom rozebrać się przed kamerką, jednocześnie wszystko nagrywał na swój komputer. Przez cały czas osoba po drugiej stronie miała nadzieję, że w końcu na ekranie pojawi się twarz ulubionej gwiazdy pop. Najmłodsze z ofiar odrażającego procederu sięgającego jeszcze 2007 roku ma mniej niż 12 lat.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 24 grudnia 2017 o 12:12
Każdy obserwuje biust Godlewskich, ale kiedy zobaczono stopy...
Mało kto zwrócił do tej pory uwagę na to, jak dziwaczne stopy ma Esmeralda Godlewska - serwis WP.pl opublikował fotkę jej stóp i... internauci oszaleli. Fuj, jakie paskudne! Czemu są takie powykrzywiane te jej paluchy?!  - piszą. Faktycznie - coś z nimi trochę nie tak.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 19 lutego 2018 o 12:02 przez Donica
Źródło: wp.pl
Tych zwierząt już z nami nie ma. Oto gatunki, które bezpowrotnie wyginęły w 2018 roku
Od roku 1970, w wyniku działalności człowieka, wyginęło aż 60% gatunków wszystkich zwierząt żyjących na Ziemi. Można więc zaliczyć zarówno ptaki, ssaki, jak i gady oraz ryby. Zwierzęta wymierają znacznie szybciej niż jeszcze do niedawna nam się wydawało. Dzieje się to w tempie nawet 1 000 razy szybszym, co naprawdę powinno nas szokować i przerażać. Jeśli tak dalej pójdzie, to nasze wnuki i prawnuki mogą mieć naprawdę ciężko. 

Serwis BirdLife zrobił małe podsumowanie minionego roku i okazało się, że z powierzchni Ziemi zniknęły aż 3 różne gatunki ptaków. Mowa o hawajce czarnolicej (Hawaje), cieśliku dużym (Brazylia) i liściowcu leśnym (Brazylia). 

Specjaliści twierdzą, że informacja nie jest jeszcze oficjalna. Wprawdzie nie ma co do tego żadnych wątpliwości i ptaki na pewno cudownie nie powrócą do życia, to jednak proces uznawania danego gatunku za wymarły, jest bardzo żmudny i długotrwały. 

Na koniec warto wspomnieć, że wiele innych gatunków zwierząt zagrożonych jest szybkim wyginięciem i jeśli tak dalej pójdzie, to na pewno czarny scenariusz wkrótce się zrealizuje. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 30 grudnia 2018 o 23:12 przez e-wonsz
Źródło: https://mashable.com/article/animals-that-went-extinct-2018/?europe=true#AMsn2YB8XPqS
Nastolatka w marcu tego roku obchodziła swoje 18. urodziny. Grzegorz zaproponował, że zorganizuje dla niej z tej okazji imprezę. Miała odbyć się w jego domu. Zaproszonych na nią miło zostać kilka osób – on, jubilatka, ich dwie koleżanki oraz wspólny znajomy – Maksymilian....
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 13 grudnia 2018 o 13:12 przez jatoja
Źródło: https://www.popularne.pl/wykorzystana-ewa/
Co robią klocki lego kiedy nie patrzymy.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 05 lutego 2018 o 11:02 przez e-wonsz
Tylko garstka ludzi jest w stanie znaleźć różnice między tymi dwoma zdjęciami
Bawiliście się w dzieciństwie w szukanie różnic między dwoma zdjęciami? Na pewno wszyscy doskonale to znacie. Widzicie dwa na pozór identyczne zdjęcia, jednak różnią się one kilkoma szczegółami. Zwykle twórcy zagadki podają liczbę różnic, jakie musicie znaleźć. 

Wysilacie się więc, wypatrujecie ile możecie, czasem uda wam się znaleźć kilka różnic, jednak na sam koniec i tak okazuje się, że coś przeoczyliście - i tak za każdym razem. Zdaniem psychologów ludzie nie są nejlepsi w znajdowaniu różnic. A wszystko przez tzw. ślepotę różnic. 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 28 czerwca 2018 o 15:06 przez e-wonsz
Nie od dziś wiadomo, że imię, która nadali nam rodzice niesie za sobą pewien przekaz. Oczywiście na to jaki jest mężczyzna wpływa wiele czynników - charakter, wychowanie, czy wartości jakimi kieruje się w życiu. Imię jednak tez ma znaczenie. Zdaniem psychologów można wyróżnić pięć męskich imion, które nadawane są mężczyznom, którzy mają najmniejsze skłonności do zdrady. Na następnych slajdach znajdziecie wszystkie imiona wraz z krótką charakterystyka każdego z nich…
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 19 lutego 2019 o 10:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: fak.pl
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego usuwa astronomię z listy dyscyplin naukowych
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wpadło ostatnio na pewien pomysł. Postanowili oni usunąć astronomię z listy samodzielnych dyscyplin naukowych i włączyć ją do nauk fizycznych. Wszystko zawiera się w najnowszym projekcie rozporządzenia podziału dyscyplin naukowych. Skąd jednak ta decyzja? 

Zdaniem resotru wszystko jest za bardzo rozdrobnione, co uniemożliwa rzetelną ocenę dorobku naukowego danej dziedziny. Jak wyjaśnia Jarosław Gowin:
 

„Wiele obecnych dyscyplin obejmuje wąski zakres tematyczny, a ponadto reprezentuje je niewielka liczba pracowników uczelni, instytutów naukowych Polskiej Akademii Nauk i instytutów badawczych, posiadających co najmniej stopień naukowy doktora”.

Z decyzją nie zgadza się jednak Polskie Towarzystwo Astronomiczne. Ich zdaniem jest ona krzywdząca dla całej astronomii, a wrzucanie jej do jednego wora z innymi dyscyplinami może poważnie jej zaszkodzić. Stworzono nawet specjalną petycję, za pośrednictwem której można wyrazić swój sprzeciw. 
 

Astronomia jest jedną z najstarszych nauk na Ziemi i w naszym kraju ma ona wspaniałe, wielowiekowe tradycje. Ośmielamy się twierdzić, że jest to wręcz dyscyplina NARODOWA! To przecież nasz rodak, kanonik warmiński Mikołaj Kopernik, „wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię”. Współcześni polscy astronomowie kontynuują tę wspaniałą tradycję z wielkim powodzeniem umacniając markę jaką jest Polska Astronomia. Dowodem jest statystyka prowadzona w światowym serwisie Web of Science, według której poziom cytowalności prac naukowych polskich astronomów jest o ok. 25% wyższy od średniego poziomu światowego. Podkreślamy, że jest to jedyna dyscyplina w Polsce, która lokuje się tak wysoko w światowych rankingach.

Dalej czytamy:

Aplikacje na granty badawcze w zakresie astronomii, doktoraty i habilitacje będą oceniane przez fizyków. Współczesna astronomia, którą możemy podzielić na astrofizykę i kosmologie to odrębna dojrzała empirycznie nauka, ze swoją bardzo istotną specyfiką metody badawczej. Badania astronomiczne to jedne z najważniejszych i najbardziej doniosłych badań na świecie. Polska astronomia jest bardzo mocna, ale wrzucenie jej do jednego worka z całą fizyką może jej poważnie zaszkodzić. Ciężko będzie dobrze ocenić wniosek czy doktorat z astronomii. Likwidacja astronomii idzie również w poprzek klasyfikacji dyscyplin Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), która przyznaje najbardziej prestiżowe granty na badania w Europie. ERC ma panel ST9: astronomia i badania kosmiczne. Degradacja astronomii w Polsce z pozycji odrębnej dyscypliny z pewnością nie pomoże polskim astronomom w aplikacji o granty europejskie. Wreszcie, brak astronomii jako dyscypliny spowoduje, że już nie będzie doktoratów z tej dyscypliny (a tylko z nauk fizycznych). Owszem tematyka badań pozostanie, ale brak odrębnej dyscypliny może spowodować w dłuższej perspektywie zniechęcenie młodych ludzi do tej tematyki badań.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 31 sierpnia 2018 o 21:08 przez e-wonsz
Losuj kolejne